Federal Portal   AB   Konsolosluk   Brüksel Video   BA - Brüksel Haber Ajansı    Brüksel Vikipedia   Brüksel Yaşam   Belçika vize sorgula 
Pazartesi, 16 Eyll 2019
  Ana sayfa
Brüksel'in Neresinde Oturuyorsunuz ?
Anderlecht
Schaerbeek
Molenbeek
Laeken
Evere
1000 Brüksel
St.- Gilles
Diğer
Brüksel'de En çok Nerede Zaman Geçiriyorsunuz ?
St. - Gilles
Anderlecht
Evere - Haren
Molenbeek - Laeken
Schaerbeek
 
AB Haberleri  /
 
Mevlana Kalkınma Ajansı’nın genç ekibi AB’nin Başkenti Brüksel’de hem gurur veren bir ödül kazandı hem de Konya’da yatırım fırsatları hakkında Belçika’da yaşayan Türk işadamlarını bilgilendirdi.
    


Gerçekleştirdiği Ufuk2020 AB projesinin tanıtım etkinlikleri kapsamında Avrupa Birliği tarafından Brüksel’e davet edilen ve dokuz uygulama projesi arasından 1. Seçilen Konya Mevlana Kalkınma Ajansı’na Avrupa Birliği tarafından ödül verildi.

MEVKA Brüksel’deki törende koordinatör İsmail Ünver ve uzman Arif Köseoğlu tarafından temsil edildi.

MEVKA heyeti ayrıca Brüksel’de Musiad Belçika tarafından organize edilen ‘Konya Ekonomisi, Yatırım Ortamı, Destekler ve Fırsatlar’ konulu bir buluşmaya da katıldı. Çoğunluğu Konyalı olan işadamlarına Konya’da yatırım yapma fırsatlarını anlatan MEVKA Koordinatörü İsmail Ünver, Konya’nın ekonomik verilerinden örnekler sunarak giderek yükselen bir cazibe merkezi haline geldiğini, Konya’da sadece tarımın değil sanayi üretiminin de çok arttığını, gelecekte Türkiye’nin lojistik merkezi olmaya aday bir kent haline geldiğini belirtti.

Toplantıda teşvikler destekler konusunda bilgiler veren uzman Arif Köseoğlu ise Konya’da yatırım yapmak isteyenlere yönelik hem kendi ajansları hem de KOSGEB, TKDK gibi fonlar bulunduğunu belirtti. Bu yatırım desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin ihtiyacı olan bürokratik süreçleri de hızlandıklarını, kolaylıkla sonuca ulaşmayı sağlayacak bir dinamizmle çalıştıklarını söyledi.

Toplantıya katılan işadamları tarafından tam not alan sunumların ardından interaktif bir sohbet ortamında görüş alışverişinde bulunuldu. Geleceğe dönük bazı projeler yapılması konusunda ortaya çıkan fikirler Mevlana Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından not edildi.

Brüksel Ajansı
Geri dön <<<